אני רוצה להתגרש, אני שלמה עם ההחלטה…

כבר בשיחת הטלפון הראשונה הדמעות פרצו.

אני רוצה להתגרש, אני שלמה עם ההחלטה אבל הוא עוד לא ממש שם

פגשתי אותם בחדר הגישור, מבולבלים נסערים ומותשים, הבטתי בהם והרגעתי שיחד נעבור את התהליך ויהיה בסדר.

לבעל היה קשה במיוחד, זאת היא שיזמה את המהלך. למרות הקשיים הרבים בינהם בשנים האחרונות ולמרות האמירות המפורשות של אישתו במהלך השנה האחרונה על רצונה להתגרש, הוא לא האמין שהיא באמת תוציא את זה לפועל, וכשזה קרה עולמו חרב עליו בבת אחת.

הוא מקווה שטיפול זוגי יעזור להם לשקם את הקשר, אבל היא כבר לא שם, היא לא רוצה, העיתוי לכך חלף והגיע הרגע לשחרר.

הרבה בכי היה במפגש הראשון, הרבה כאב, תסכול, בלבול הצפת רגשות סוערת. בין לבין הם מנסים להבין לאן הגיעו? מה עומד לקרות? ומה תפקידי ברגע הכל כך קשה ואישי?

ואני מכילה את הסערה שבחדר, מסבירה, יוצקת רוגע ותוכן למפגש ובעיקר נמצאת שם בשבילם.

במפגשים הבאים הרגשות העזים עדיין נוכחים בחדר, אבל הבכי מתחלף אט אט בשיחה. שיחה שמתמקדת במשמעויות של הפרידה תוך הפנמה שהפרידה והגירושין הם הדרך הנכונה עבורם.

בשיחות נפרדות שאני עורכת עם כל אחד מהם נראה כי ההפנמה לגבי המשמעויות של התהליך כבר מחלחלת והחשיבה המעשית תופסת מקום.

הנושאים עליהם צריך לדון רבים ושונים, והם מחליטים להתחיל בנקודה שהכי רגישה ומשמעותית עבורם – הילדים.

על מנת להתכונן איך לבשר לילדים על ההחלטה להתגרש אני מייעצת להם לפנות לגורם מקצועי והם עושים זאת. הכלים שהם מקבלים מהיועצת אליה פנו נותנים להם תחושת בטחון רבה יותר בקיום השיחה, ולאחר היסוסים – הם עושים את זה.

הרצון האמיתי שלהם בטובת הילדים מאפשר להם להגיע להסכמה בנוגע למשמורת והפתרון המוצע גורם לשניהם להרגיש בנוח.

צפיתי בהם, זוג שפעם אהב והקים יחד משפחה והגיע לנקודה בה הלחוד עדיף על היחד, צפיתי והערכתי את היכולת שלהם לזכור גם את הטוב שפעם היה להמשיך ולנהל תהליך משותף והוגן גם בפרידה וזאת על אף הרגשות העזים שטלטלו לא פעם את חדר הגישור.

שאר הנושאים בהם דנו כללו : מזונות, הסדרי רכוש והסדרי ממון התקיימו באוירה של דיאלוג ומיקסום האפשרויות והפתרונות עימם שניהם מרגישים בנוח.

הכנת הסכם הגירושין היה אקט טקטי קצר יחסית ותמציתי. הם הגיעו יחד לפתרון המתאים והנכון להם, אבל פתרון זה לא סוף התהליך, זאת היציאה לדרך חדשה!

מסתכלת עליהם יוצאים מחדר הגישור לאחר שחתמו על ההסכם ומאמינה שיוכלו להמשיך ולשמור על קשר תקין במשך השנים. הם היו ונשארו ההורים של ילדיהם מכאן ולעד. בגלל מי שהם, ובאמצעות ההסכם שנתחם, ואשר מתווה את הדרך קדימה בשנים הבאות, אני יודעת שהם יהיו בסדר.

אשמח להיפגש

עשו את הצעד הראשון, צרו עימי קשר טלפוני ותוכלו להפיג את החששות הראשוניים שלכם ולהבין טוב יותר מהו תהליך הגישור ומה היתרונות הברורים שלו על פני כל אופציה אחרת.

גלילה לראש העמוד